ŻUBR PELLET LUX

Kocioł ŻUBR PELLET LUX powstał w odpowiedzi na najwyższe wymagania pod względem jakości oraz komfortu użytkowania jakie stawiają przed nami nasi klienci.Kocioł znajduje swoje zastosowanie w ogrzewaniu budynków jedno i wielorodzinnych a także budynków użyteczności publicznej, warsztatów, biur itp. Przeznaczony jest do spalania biomasy w postaci granulatu drzewnego (pelet).

Dzięki nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym, zastosowaniu sondy lambda i sondy spalin a także najwyższej jakości podzespołom, kocioł osiąga wysoką sprawność do 92% a także cechuje się niskimi parametrami emisyjności dwutlenku węgla i niskimi kosztami eksploatacji. Praca kotła jest w pełni zautomatyzowana a jego obsługa ogranicza się do napełnienia zbiornika paliwem i usunięcia popiołu. Także czyszczenie wymiennika wykonywane przez użytkownika ograniczono do minimum dzięki zastosowanemu automatycznemu systemowi czyszczenia. 

Całość procesu spalania kontrolowana jest przez sterownik ESTYMA IGNEO SLIM, który oprócz standardowej obsługi pomp, płynnej regulacji mocy wentylatora, kontroli rozpalania i temperatury spalin, zapewnia pogodową regulację temperatury czynnika C.O. a także obsługuje funkcję automatycznego czyszczenia wymiennika i pneumatycznego podawania paliwa. Istnieje również możliwość rozbudowy sterownika o dodatkowe funkcje np. do 16 obwodów grzewczych, 2 obwodów cwu czy sterowania instalacją solarną.  W celu zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa eksploatacji, kocioł wyposażony jest w czterodrogowy zawór mieszający z siłownikiem.

Dzięki zaprezentowanym rozwiązaniom kontrukcyjno-technicznym kocioł spełnia najwyższe wymogi jakościowe i znajduje się w V klasie energetycznej według normy EN-303:5-2012.
 
 
Pliki do pobrania:
instrukcja sterownik estyma pol v95pid_a5_pl.pdf
dtr Żubr pellet lux 19052014.pdf
Copyright © 2014 by TSW systems
O firmie | Oferta | Kontakt
Wykonanie: studio mh