ŻUBR PELLET

Należy do linii automatycznych kotłów TAURUS. Przeznaczony jest do spalania peletu dzięki zamontowanemu z boku kotła palnikowi typu zrzutkowego. ŻUBR PELLET produkowany jest standardowo w mocach od 16 do 50 kW dzięki czemu kocioł ten z powodzeniem może być stosowany do ogrzewania zarówno w budownictwie jedno i wielorodzinnym a także w budynkach użytecznoś cipublicznej, warsztatach itp.

Sprawdzona konstrukcja wymiennika typu płomieniówkowego sprawia, że kocioł osiąga bardzo wysoką sprawność do 90% . Całkowicie zautomatyzowany proces spalania zapewnia najwyższy komfort użytkowania.
W tym celu kocioł wyposażony został w sterownik ST-717, sterujący procesem rozpalania (grzałką), podawaniem paliwa, nadmuchem, pracą dwóch pomp , dwoma zaworami mieszającymi a także podajnikiem głównym i dodatkowym. Sterownik współpracuje także z termostatem pokojowym i modułem GSM.
W celu zapewnienia maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa eksploatacji, kocioł wyposażony jest w czterodrogowy zawór mieszający z siłownikiem a także pogodowy sterownik zaworu ST-430.
Zastosowanie ślimaka podającego umożliwia umiejscowienia zasobnika paliwa w dowolnym miejscu obok kotła.
W kotle ŻUBR PELLET zastosowano nowatorski system czyszczenia wymiennika za pomocą ręcznie uruchamianej dźwigni , który zwalnia użytkownika z częstego rozbierania i czyszczenia kotła. Ruszt zastępczy umożliwia spalanie w trybie ręcznym drewna kawałkowego bez koniecznośc idemontażu palnika.Kocioł znajduje się w V klasie energetycznej według normy EN-303:5-2012.

 

 

Pliki do pobrania:
st-717 zpid w eg-fire.pdf
dtr Żubr pellet 19052014_.pdf
Copyright © 2014 by TSW systems
O firmie | Oferta | Kontakt
Wykonanie: studio mh