Forum / błąd hallotronu

Grzegorz Orszulak
Wysłano: 2014-08-08 12:37:42
Witam
uruchomiłem piec Taurus Gaur duo 25kW i pojawia się komunikat o błędzie hallotronu. Niestety w instrukcjach nie ma dokładnie opisu tego błędu i jakie korekty należy wprowadzić. Proszę o pomoc w tym względzie.

pozdrawiam
Grzegorz
Post edytował Grzegorz Orszulak 2014-08-08 12:37:58
KOTŁY TAURUS
moderator
Wysłano: 2014-08-08 13:05:57
Witam.

Taki błąd pojawia się w przypadku zacięcia podajnika.

Proszę o sprawdzenie czy szuflada kotła pracuje prawidłowo, czy nic jej nie zaklinowało.

Proszę też o sprawdzenie czy hallotron jest odpowiednio przymocowany (powinna być szczelina ok 2 mm, między magnesem a czujnikiem).

Grzegorz Orszulak
Wysłano: 2014-08-10 08:13:20
Dziękuje za odpowiedź. Podajnik działa prawidłowo, ale faktycznie czujnik wariował z powodu zbyt dużej przerwy pomiędzy czujnikiem, a magnesem. Warto dodać tą informację do instrukcji. Przy wznoszeniu do pomieszczenia cały tył pieca był demontowany i nie wiedziałem, że to jest istotne przy montażu czujnika.
Piec odpalony na razie na CWU - pierwszą dobę udało się utrzymać w automacie ogień bez dużego wzrostu temp.
Jeszcze jedno pytanie: podczas rozpalania temp. sukcesywnie rosła, a pomimo to przy około 50 st. wyskoczył błąd "temperatura nie rośnie".
Skasowałem go i dalej wszystko poszło prawidłowo. Skąd ta informacja? Czy jeszcze należy coś przestawić?
Radosław Piekarniak
Wysłano: 2015-03-16 19:55:36
Witam. Dziś i u mnie pojawił się komunikat o błędzie hallotronu, gdzie on się znajduje abym sprawdził i ja czy jest odpowiednia przerwa tam jak piszą przedmówcy.
Odpowiedź
Copyright © 2014 by TSW systems
O firmie | Oferta | Kontakt
Wykonanie: studio mh