Forum / Kocioł Taurus Bizon do 37 zbyt dużycie zużycie ekogroszku

Katarzyna Liszka
Wysłano: 2017-01-31 10:40:16
Witam
Martwi mnie bardzo duże spalanie ekogroszku przez mój piec (ok. 40kg dzień). Kocioł czyszczę regularnie, ponieważ często się zapycha (do nadmuchu nalatują "zmielone" elementy ekogroszku). Retora czyszczona minimum raz na tydzień. Mam do ogrzania powierzchnie ok. 100 m2, dom ocieplony, ok. 90letni, okna wymienione. W domu jest ciepło ale zużycie ekogroszku zdecydowanie za wysokie.
Zamontowano zawór trójdrożny, podłączone jest ogrzewanie podłogowe (do niego pompa pod piec).
Post edytował Katarzyna Liszka 2017-01-31 10:48:49
KOTŁY TAURUS
moderator
Wysłano: 2017-02-13 07:57:39
Zastawiam się czy nie wkradł się błąd w Pani wypowiedzi "Mam do ogrzania powierzchnie ok. 100 m2, dom ocieplony, ok. 90letni, okna wymienione", 37 kW to trochę za duży kocioł wg danych które Pani podała wystarczył by 18,5 kW. Proszę parametry kotła ustawić tak aby jego moc ograniczyć do minimum, wtedy spalanie groszku powinno być niższe.
Katarzyna Liszka
Wysłano: 2017-02-14 07:50:24
Witam
Taką informacje dostałam z serwisu. Tak naprawdę na samym kotle nie jest zapisane jaki jest, ponieważ dom został zakupiony już z kotłem. Taką instrukcje dostałam po prostu. W przyszłości będzie jeszcze drugie piętro ale na dzień dzisiejszy nic się tam nie znajduje i nic nie jest wyprowadzone. Może dlatego były właściciel zakupił taki kocioł.
Odpowiedź
Copyright © 2014 by TSW systems
O firmie | Oferta | Kontakt
Wykonanie: studio mh