Forum / Kilka pytań odnośne kotła Tauru Oryks Ndg/s 19 kW

1 2 > >>
Mariusz Dudzik
Wysłano: 2015-11-02 08:40:21
Mam kilka pytań odnośnie kotła Taurus ORYKS NDG/S19 kW, ile powinien trzymać temperaturę przy pełnym zasypie - paleniu od góry.
Jak najlepiej ustawić wentylator i temperaturę zadaną? Mam jeszcze taki problem: rozpalam w piecu czekam chwilę, temperatura dochodzi do 35 stopni i załącza się pompa CO po czym temp. znowu spada i pompa się wyłącza i tak kilka razy, kiedy już temperatura się ustabilizuje i zaczyna rosnąć, dochodzi do temperatury zadanej tj. 60 stopni, i trzyma ok. 5 godzin z niewielkimi spadkami temp., po czym zaczyna spadać i na piecu utrzymuje się temp. 45 - 47 stopni. Proszę o odpowiedzi na moje pytania.
KOTŁY TAURUS
moderator
Wysłano: 2015-11-02 13:23:29
Pracujemy dzisiaj w okrojonym składzie więc jutro odpiszę szerzej.
Proszę do tego czasu opisać jakim paliwem pan pali oraz jaka jest powierzchnia ogrzewana.
Mariusz Dudzik
Wysłano: 2015-11-02 14:18:30
Palę miałem węglowym i mieszanką miału z węglem orzechem, powierzchnia do ogrzania to 160 m2.
KOTŁY TAURUS
moderator
Wysłano: 2015-11-03 10:58:13
Odnośnie rozpalania i załączania pomp to normalne, żeby to zminimalizować trzeba było by podnieść temp. załączenia pomp,
Zapewne instalacja posiada dużą ilość wody w obiegu i po załączeniu pomp, ciepła woda zostaje przepompowana do obiegu, a zimna do kotła. Dlatego jest spadek temp. w kotle i wyłącza pompy, tak się dzieje aż nie nagrzeje się cały obieg.

Średnia stałopalność kotła jest to około 8h (dotyczy węgla) ale jest to uzależnione od wielu czynników np. instalacji (mało ,dużo wody ), docieplenia budynku ,szczelności stolarki okiennej ,docieplenia stropów , itp.
Następnie duże znaczenie ma opał (wiem że wszyscy kupują najlepszy z najlepszych kopalń)
Stałopalność na "miale" 5h jest spowodowana mniejszą kalorycznością paliwa.
Mariusz Dudzik
Wysłano: 2015-11-24 08:28:38
Witam,
Mam taki problem: Nie pali mi się w piecu od góry. Zasypuję kocioł rozpalam temperatura dochodzi do 35 st. C załącza się pompa, i nie rośnie dalej tylko spada i nie dochodzi nawet do 40 st. C. Co mogę w tej sytuacji zrobić, proszę o rady. W ogóle jak najefektywniej palić w tym piecu żeby trzymał temperaturę - jak ustawić sterownik . Piec Taurus Oryks Ndg/s 19 kw.
KOTŁY TAURUS
moderator
Wysłano: 2015-11-24 13:27:04
Temat wymaga większych dyskusji, proszę o maila na serwis@kotly-taurus.pl z namiarami do Pana (w temacie proszę wpisać temat z forum) skontaktujemy się w miarę szybko i na pewno coś zaradzimy.
Mariusz Dudzik
Wysłano: 2015-11-30 16:04:39
Proszę o odpowiedź na maila, mam problem z paleniem w piecu.
KOTŁY TAURUS
moderator
Wysłano: 2015-12-02 07:00:46
Dalej nie mamy e-maila :-(
Mariusz Dudzik
Wysłano: 2015-12-02 17:44:31
Proszę o odpowiedź na adres poczty: paula_201@op.pl
KOTŁY TAURUS
moderator
Wysłano: 2015-12-03 12:16:05
Tak jak pisaliśmy wcześniej, proszę o podanie nam do pana nr. telefonu (na wcześniej podanego maila) a nasz serwis z panem będzie się kontaktował. Jest to dla nas o wiele szybsza i bardziej sprawna forma załatwienia pana problemu.
1 2 > >>
Odpowiedź
Copyright © 2014 by TSW systems
O firmie | Oferta | Kontakt
Wykonanie: studio mh